Тепло в будинку — основа комфорту

6 Октябрь 2018

uteplenie fasadov 1024x683 700x466 Тепло в будинку   основа комфорту

Хто не мріє стати власником красивого, затишного і комфортабельного будинку? Таких людей, напевно, знайдеться зовсім небагато, але мати власне житло, нехай навіть і зовсім невелика, прагне будь-яка людина. І це не дивно, адже тільки там ми можемо відпочити душею і тілом від постійної метушні, сховатися від міського шуму і сторонніх очей. Не дарма кажуть: «Мій дім — моя фортеця»!

Однак щоб власне житло дійсно сприймалося як фортеця, воно повинно надійно захищати своїх мешканців від впливу будь-яких несприятливих факторів середовища, будь то холод або спека, вітер або вогкість. І все ж самим важливою складовою комфорту для людини є тепло. Без нього всі інші «радощі» будуть зовсім не в радість.

В недалекому минулому надійна робота центральної опалювальної системи щедро обдаровувала теплом будівлі багатоквартирних будинків. Чи не страждали від його нестачі і власники приватних будинків, легко оплачуючи дешеві енергоносії в період опалювального сезону. Однак сьогодні ситуація докорінно змінилася, і ціна на будь-який їх вид неухильно і швидко росте, і тепло у власному будинку вже стало розкішшю для переважної більшості громадян України, перед якими постало непросте вибір: надійно утеплити своє житло і економити гроші на опаленні, або невідворотно мерзнути взимку. Є і третій варіант — платити за рахунками, відмовляючись від усього іншого.

Особливо складно доводиться власникам житла, побудованого за радянських часів, коли основним будівельним матеріалом для зведення будинків був цегла і панельні блоки, які мають низькі теплоізоляційні властивості і легко віддають зовні дорогоцінне тепло. Зовнішні стіни, схильні до дії вітру і низьких температур, найчастіше є основним джерелом тепловтрат в холодну пору року. Тому, навіть усунувши всі можливі витоки тепла з інших причин, без утеплення стін зберегти тепло в будинку все одно не вдасться.

Як розумно заощадити

Утеплення житла — справа недешева. Ціна утеплення будинку залежить від багатьох чинників: обсягу робіт, обраних матеріалів, рівня професіоналізму бригади монтажників, кліматичних умов і багато чого іншого. І все ж є реальна можливість розумної економії для тих, хто звик рахувати свої гроші, і полягає вона в розумному виборі матеріалу для утеплення.

Якщо говорити про доступність утеплення житла для більшості населення, то найприйнятнішою буде ціна на утеплення будинку пінопластом. Цей недорогий і універсальний матеріал при його низькій вартості має цілий перелік унікальних технічних характеристик, що роблять його прекрасним утеплювачем. Пінопласт (пінополістирол) з успіхом застосовується як для зовнішнього, так і внутрішнього утеплення будинків і квартир (стін, стель і підлог).

Найбільш цінними є такі характеристики пінопласту, як низька звуко- і теплопровідність, завдяки чому тепло надійно утримується всередині приміщення. Пінопласт стійкий до широкого діапазону температурних коливань (від — 40 до + 40 градусів Цельсія). Він не схильний до ураження грибками і цвіллю, зручний в обробці, легкий і не надає додаткового тиску на фундамент або інші частини будівлі, а так само має великий термін експлуатації (до 60 років при точному дотриманні технології).

Завдяки перерахованим властивостям в поєднанні з невисокою ціною, пінополістирол завоював міцну популярність у населення і утримує її вже на протязі багатьох років, дозволяючи істотно заощадити без шкоди якості утеплення. Однак варто пам’ятати, що економити на якості монтажних робіт, запрошуючи для їх виконання фахівців з сумнівними знаннями і досвідом, — вірний крок до втрати вкладених грошей, руйнування житла і нанесення шкоди власному здоров’ю!

Интересное